Żywienie kota brytyjskiego. Ile powinien ważyć kot brytyjski?

Koty brytyjskie to niezwykle piękne zwierzęta, które bardzo szybko potrafią znaleźć troskliwego właściciela. Decydując się na zakup tego zwierzaka, należy pamiętać o tym, aby go odpowiednio odżywiać.

żywienie kota brytyjskiego

Kot brytyjski to sympatyczny zwierzak, który potrafi zaaklimatyzować się w każdym miejscu pod warunkiem, że będzie odpowiednio pielęgnowany. Niezwykle istotne jest żywienie kota brytyjskiego. Jest on zwierzęciem mięsożernym, a więc podstawą jego codziennej diety powinno być mięso. Nasz pupil będzie w pełni szczęśliwy, jeśli będziemy mu podawać surową wołowinę i cielęcinę, którą przed podaniem warto przemrozić w celu pozbycia się bakterii. Ponadto brytyjczykom należy podawać mięso z indyka lub kurczaka najlepiej gotowane, serca wołowe i wątróbkę, żółtka jaj raz w tygodniu, ugotowane białko kurze ryby zwłaszcza morskie bez ości, mleko dla kotów, jogurt naturalny lub śmietankę, nie częściej niż raz w tygodniu oraz biały ser i twarożek. Doskonałym urozmaiceniem codziennych posiłków jest zarówno sucha jak i mokra karma. Pokarmy w puszkach zawierają najczęściej pasztet mięsny lub kawałki mięsa w galaretce lub sosie. Występuje ona w wielu smakach. Można zakupić karmę z drobiem, wołowiną, królikiem, sercami, tuńczykiem, makrelą oraz z egzotycznymi dodatkami – krabami i krewetkami.

Koty brytyjskie waga

Odpowiednio karmiony kot ma piękną lśniącą sierść, dobrą kondycję, zdrową skórę, mocne kości i zęby oraz sprawne trawienie. Koty brytyjskie waga zależy od tego czy jest t kot krótkowłosy czy długowłosy. Kot brytyjski długowłosy zazwyczaj waży nieco więcej, niż brytyjczyk krótkowłosy. Waga kota brytyjskiego powinna wynosić od trzech do pięciu kilogramów, w przypadku kotki oraz od 4 do 8 kg, w przypadku dorosłego kocura. Warto zwracać uwagę na odpowiednie żywienie i unikać tego, aby zwierzak nie cierpiał na nadwagę. Jeżeli waga kota znacznie odbiega od przyjętych standardów, to wówczas może to być oznaka że nasz pupil jest zbyt nieodpowiednio karmiony. Nadwaga jest niebezpieczna dla zdrowia oraz sprawności ruchowej kota.