Charakter i umaszczenie kota Brytyjczyka

Koty zarówno podwórkowe jak i rasowe to piękne zwierzaki, które są lubiane przez wielu miłośników zwierząt. Niezwykle pięknym wyglądem i łagodnym usposobieniem charakteryzują się koty brytyjskie.

Kot brytyjski charakterystyka rasy

Każdy, kto interesuje się kotami zna rasę osobnika brytyjskiego. Kot brytyjski charakterystyka rasy jest niezwykle interesująca. Osobniki te cechują się masywną budową, a ich waga może dochodzić do nawet ośmiu kilogramów. Tułów kota brytyjskiego jest krępy oraz zwarty. Jego grzbiet jest prosty, klatka piersiowa mocna, a biodra i barki dość szerokie. Kończyny brytyjczyka są dość krótkie i masywne, a ogon gruby u nasady i nieco zaokrąglony na końcu. Kot brytyjski krótkowłosy ma dużą głowę z charakterystycznymi fałdami i dobrze rozwiniętymi policzkami. Jego oczy są dość duże oraz szeroko rozstawione. Kolor oczu dostosowany jest do barwy sierści.

Koty brytyjskie umaszczenie

Koty brytyjskie umaszczenie jest niezwykle piękne. Ich sierść jest krótka, miękka oraz bardzo gęsta. Maść kota brytyjskiego krótkowłosego występuje w około 150 odmianach, począwszy od jednobarwnej niebieskiej, czarnej, rudej, białej czy czekoladowej, aż po dwubarwną pręgowaną w różnorodnych kolorach. W przypadku pięknych, śnieżnobiałych kotów kolor oczu jest zazwyczaj pomarańczowy, złocisty lub miedziany. Z kolei oczy pomarańczowe, niebieskie lub różnobarwne spotyka się często u odmiany szynszylowej oraz cieniowanej.
Kot brytyjski jest zwierzęciem niezwykle inteligentnym, o bardzo silnym charakterze i umiarkowanym temperamencie. Nie jest dla swojego właściciela natrętny i meczący, gdyż nie sprawia większych problemów. Z jednej strony można zauważyć, że kot brytyjski jest bardzo przyjazny dla człowieka i potrzebuje kontaktu z właścicielem, z drugiej zaś bywa tak, że czasem kot żyje nieco na uboczu. Koty brytyjskie lubią być głaskane, ale nie przepadają za noszeniem ich na rękach. Potrafią one dostosować się do różnych warunków, dlatego można je hodować zarówno w mieście jak i na wsi.