Kot syjamski opis rasy. Żywiołowe i niezwykle piękne koty syjamskie

Koty syjamskie należą do bardzo popularnej rasy, która cieszy się dużą popularnością wśród wielu miłośników zwierząt. Jeśli marzy nam się niezwykle spokojny kot, który większość czasu spędza na kanapie, to kot syjamski nie jest dla nas odpowiednim zwierzakiem. Czym charakteryzuje się ta niezwykle ciekawa rasa?

Kot syjamski opis rasy

jest niezwykle interesujący. Charakteryzuje się on szczupłą, elegancką i lekko wydłużoną sylwetką o wyraźnie zaznaczonej muskulaturze. Dorosłe osobniki zazwyczaj ważą od 2, 5 do 4, 5 kg. Istotną cechą tej pięknej rasy jest krótkie, delikatne oraz jedwabiste futerko, które gładko przylega do ciała. Głowa tych kotów ma średnią wielkość i jest zawsze proporcjonalna do reszty ciała. Znacznikiem syjamskiej rasy jest to, że głowa musi być klinowata, przy czym klin rozpoczyna się od nosa i rozszerza się równomiernie aż do końca dużych i wysoko osadzonych uszu. Niezwykle ciekawe oczy kota syjamskiego są w migdałowatym kształcie, wyraźnie ukośnie ustawione i mają bardzo przenikliwe spojrzenie. Ogon syjamczyka jest cienki i biczowato zakończony. Koty te elegancję i dostojeństwo swej rasy zawdzięczają sprężystym oraz długim kończynom.
Koty syjamskie mają ogromny temperament oraz bardzo żywiołowy charakter. Zwierzaki te nie lubią samotności, więc muszą przebywać zawsze blisko swojego właściciela. Jeśli są zaniedbywane to wówczas głośno i natarczywie upominają się o zainteresowanie oraz pieszczoty.

kot syjamski Poznań

Te cechy charakteru decydują o tym, że każdy właściciel syjamczyka musi dostarczać mu ogromnej dawki rozrywki. Dużą popularnością cieszy się kot syjamski Poznań. W mieście tym można nabyć niesamowite okazy tej rasy.