Czym karmić kota brytyjskiego? Dobrze żywiony brytyjczyk – to szczęśliwy kot – co jedzą koty brytyjskie

Kot brytyjski to piękny okaz, który gości coraz częściej w mieszkaniach osób fascynujących się tymi zwierzakami. Czym karmić kota brytyjskiego, aby był on zdrowy i w pełni szczęśliwy?

co jedzą koty brytyjskie

Na półkach sklepowych nie brakuje karm dla każdego rodzaju kotów. Niemniej brytyjczyk z racji tego, że jest kotem rasowym, wymaga nieco innego traktowania, opartego na starannie dobranej diecie. Co jedzą koty brytyjskie? Najważniejsze jest to, aby podawać mu posiłki bogate w różnorodne witaminy oraz składniki niezbędne dla jego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Na każdym etapie życia brytyjczyka kluczową rolę odgrywają aminokwasy oraz składniki pochodzenia zwierzęcego.

czym karmić kota brytyjskiego

W ofercie producentów posiłków dla kotów brytyjskich znajdują się zarówno mokre, jak i suche karmy, które zawierają białko pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego, tłuszcze i oleje oraz źródła aminokwasów, które zapewniają kotu dobrą kondycję. Właściciele brytyjskich pupili powinni zawsze pamiętać o tym, że koty to zwierzęta mięsożerne, znacznie bardziej niż psy, dlatego też niezwykle istotna jest wysoka zawartość białka zwierzęcego w ich codziennej diecie. Jeżeli karma zawiera około 30% – 40% zawartości mięsa wieprzowego, drobiowego czy cielęciny to oznacza to, że jest to karma dobrej jakości i może być serwowana każdej rasie kota. Serwując swojemu pupilowi taki pokarm każdy właściciel może być pewien, że jego kot będzie cieszył się dobrym zdrowiem oraz sprawną kondycją przez cały okres swojego życia.