Czy można kąpać kota

Właściciele psów wiedzą, o tym, że kąpiel dla psa jest koniecznością. Ci, którzy mają w domu kota często nie wiedzą, czy można kąpać kota.

 

Podstawą pielęgnacji kotów o długiej sierści jest regularne czesanie. Aby zadbać o zwierzę możemy też użyć kosmetyków. Suchy szampon dla kota może ograniczyć stres związany z kąpielą do minimum. Taki specyfik nie wymaga użycia wody. Mimo tego pozwala na utrzymanie sierści w odpowiedniej formie.
Koty o krótkim włosiu możemy kąpać co sześć tygodni. Kiedy nie wiemy czy można kąpać kota i jak często to robić, powinniśmy poradzić się weterynarza. Zwierzęta, które dużo przebywają na dworze mogą być poddawane zabiegom częściej. Kanapowce nie wymagają tak intensywnej higieny.

Tradycyjny szampon dla kota możemy zamówić przez internet. Korzystniej jest zamawiać mniejsze opakowania, gdyż duża butelka o krótkim terminie przydatności może zostać niewykorzystana. Możemy także zamawiać szampon dla kota w saszetkach.
Odpowiedź na pytanie, czy można kąpać kota zależy też od stanu zdrowia zwierzęcia. Młody i aktywny kot inaczej reaguje na zabiegi niż stare i schorowane zwierzę. Kiedy nie kąpiemy zbyt często naszego pupila, powinniśmy pamiętać o szczotkowaniu. Za każdym razem, jak kot wróci z podwórka, obejrzyjmy jego sierść. Kleszcze czy pchły to dosyć popularna przypadłość wśród kotów wychodzących.