Charakterystyka królików kalifornijskich

Królik kalifornijski to piękna rasa. Króliki te są wspaniałymi zwierzętami domowymi ze względu na ich przyjazny i wszechstronny charakter. Jeśli chodzi o typowe cechy tej rasy, to jest to przede wszystkim rozmiar oraz umaszczenie. Nie bez znaczenia pozostaje również charakter królików kalifornijskich. Poniżej krótkie wprowadzenie, które pomoże zapoznać się z tą niesamowitą rasą.

Ogólna charakterystyka

Królik kalifornijski jest duży. Ma zwarty, dobrze zaokrąglony korpus, a jego typowa waga to 3,5-4,75 kg. Uszy są większe niż u innych ras królików. Króliki kalifornijskie są białe i mają ciemne plamy wokół uszu, ogona lub nosa. Mają uderzające różowe oczy, muskularną sylwetkę i krótkie szyje. Rasa królików ma szorstkie i gęste futro. Wymagają pielęgnacji szczotką z włosiem przynajmniej raz w tygodniu. Wiosną zrzucają większość futra. Najbardziej charakterystyczną cechą królików kalifornijskich jest ich biały kolor i ciemne plamki. Wyglądają bardzo podobnie do swoich przodków z Himalajów. Jak duży jest królik kalifornijski? Króliki kalifornijskie są większe niż inne rasy. Samice są większe niż samce i mogą ważyć do 6 kg. Wyglądają na pulchne i mają dużo mięśni wokół tylnych kończyn. Kiedy króliki kalifornijskie są młode, wyglądają jak okrągłe, puszyste kulki.

Charakter królików kalifornijskich

Ogólna natura królików kalifornijskich jest nieśmiała i dobroduszna. Są przyjazne, delikatne i stanowią doskonały wybór dla osób szukających zwierząt domowych. Chociaż większość z nich na początku wydaje się nieśmiała, szybko osiedlają się w nowym domu. Zrównoważony króliczek uwielbia się bawić. Jednak jest to zwierzę drapieżne i może być płochliwe. To minie, gdy zostaną oswojone. Właściciel musi określić właściwy sposób trzymania królika, gdy wydaje się on niespokojny. Chociaż rasa wydaje się delikatna, jest również potężne. Z królikami tej rasy należy obchodzić się delikatnie i zawsze umożliwiać drogę ucieczki, aby królik nie poczuł się uwięziony. Jeśli poczuje się zagrożony, prawdopodobnie zaczną kopać, co może być niebezpieczne. Podobnie jak inne króliki szybko się nudzą. Zawsze powinny mieć zabawki, które pozwolą im się zaangażować. Bezpieczne zabawki to rolki ręczników papierowych i kulki. Tresura królika kalifornijskiego może być trudna. Trwa to dłużej niż tresura innych zwierząt, takich jak koty czy psy.