Wodołaz

Niektóre psy mają specjalne przeznaczenie, a inne po prostu się czymś wyróżniają. Jednak są takie, które łączy i jedno i drugie.

Nowofunland

Niewątpliwie niezwykle wyróżniające się psy to nowofunlandy. Te psy należą do grupy molosów w typie górski. Gatunek ten może żyć średnio od około 8 do 10 lat. Wyhodowane zostały po raz pierwszy w Nowej Funladnii w Kanadzie. Ich rozmiary są dość duże – samce osiągają wysokość nawet do 75 cm w kłębie. Natomiast w przypadku wagi u samców jest to około 70 kilogramów średnio, natomiast w przypadku samic, waga sięga do około 55 kilogramów. Psy te potocznie nazywane są wodołazami. Dlaczego? Na początku wykorzystywane były jako siła pociągowa przez rybaków. Później i obecnie są wykorzystywane po prostu jako pies-towarzysz, ale również jako psy ratunkowe.

Przygarnij go

Mamy możliwość przygarnąć takiego psa, oczywiście jeśli chcemy. Możemy poszukać go w hodowlach czy schroniskach. Jednak w internecie znajdziemy wiele ogłoszeń typu nowofunland do oddania czy oddam nowofunlanda. Warto zapytać. Być może będzie szansa, aby piesek trafił w nasze ręce. Są to psy łagodne i podatne na szkolenia. Świetnie więc nadadzą się do współpracy z dziećmi, czy też z osobami chorymi na różnorodne schorzenia. Może warto pomyśleć o tym właśnie w takim kontekście. Adopcja nowofunlanda może przynieść bardzo wiele korzyści.

Psy te są naprawdę świetnymi towarzyszami i kompanami. Warto więc zainteresować się nimi. Może to być przecież po prostu nasz przyjaciel.