Sucha karma dla kota – jak wybrać odpowiednią?

Nie ma dwóch takich samych kotów na świecie. Koty to indywidualiści, chodzą swoim drogami, nie da się ich wytresować i nie da jednakowo odżywiać. Co kot, to inny smak, inny rodzaj karmy, inny sposób podania. Jeden kot będzie gustował w surowym mięsie, inny w jedzeniu z puszki, a jeszcze inny wybierze suchą karmę.

Jaka forma żywienia jest najlepsza dla kota

Teorii na ten temat jest mnóstwo, zdania nawet wśród weterynarzy są podzielne. Niektórzy właściciele kotów karmią swoje zwierzaki tylko domowymi sposobami, podając im to co sami jedzą. To najgorszy z możliwych sposób karmienia, ponieważ zwierzęta nie powinny jeść resztek z naszych stołów, ich organizm nie jest przystosowany do trawienia przypraw, niektórych warzyw, owoców czy smażonych potraw. Niektórzy właściciele kotów wybierają gotowe jedzenie w puszkach lub saszetkach, a inni decydują się na karmę suchą. Najlepsze dla kota jest połączanie dobrej jakości karmy mokrej i suchej, ewentualnie z dodatkiem surowego mięsa. W ten sposób kot będzie miał zapewnione wszystkie niezbędne składnik odżywcze oraz będzie odpowiednio nawodniony. Nie należy zapominać o codziennym podawaniu wody dla naszego pupila. Zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może doprowadzić do problemów z nerkami czy pęcherzem

Jaka powinna być dobra karma dla kota

Karma sucha to najwygodniejszy sposób karmienia kotów. Niektóre koty jedzą tylko taką karmę, na inną nawet nie chcą spojrzeć. Jest wiele rodzajów karm, każdy producent reklamuje się, że ta jego jest najlepsza i najzdrowsza dla kota. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, należy zapoznać się ze składem podanym na opakowaniu suchej karmy.

Koty są mięsożerne, więc podstawą diety kota powinno być mięso. Dobra sucha karma powinna w większej części składać się właśnie z tego produktu. Mruczki potrzebują jak najwięcej wysokojakościowego białka zwierzęcego. Koci układ trawienny nie jest przystosowany do diety wegetariańskiej. Kot, bez dostarczania organizmowi składników zwierzęcych np. tauryny, może umrzeć. W naturze kot żywi się praktycznie tylko upolowanymi zwierzętami, które zjada w całości, w ten sposób dostarczając sobie składników roślinnych. Jednak nadmiar roślin w kociej diecie może być niebezpieczny, może wywołać u kota problemy ze zdrowiem.

Podstawą karmy dobrej jakości może być bardzo dobre źródło białka zwierzęcego czyli mączka z kurczaka oraz kukurydza. Karma niższej jakości ma natomiast za podstawę swojego składu składniki roślinne, a występujące białko to produkt pochodzenia roślinnego, jest nieodpowiednie dla kotów. Należy unikać karm, w których na pierwszym miejscu są zboża i rośliny,

Gdy chcemy aby nasz kot był zdrowy, długo żył, miał piękną, błyszczącą sierść musimy wybierać suchą karmę dobrej jakości. Warunek jest jeden, karma musi smakować naszemu mruczkowi.

Karmy dla kotów mają różne ceny. Nawet karmy dobrej jakości, z dużo ilości odpowiedniego białka można kupić za rozsądne pieniądze. Często zoologiczne sklepy, głównie internetowe oferują liczne promocje i rabaty dla stałych klientów. Zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może doprowadzić do problemów z nerkami czy pęcherzem

Karmy suche występują również jako karmy weterynaryjne, lecznicze. Są to karmy przeznaczone dla kotów chorujących przewlekle, po zabiegach albo kocich alergików.

Najlepiej kupować większe paczki, bo jest to bardziej opłacalne.

wyłącznie takiego rodzaju pokarmu jest duża oszczędność pieniędzy. Sucha karma dla kota jest bardzo wydajna i posiada długi termin ważności do spożycia.