Jak znaleźć kota

Zdarza się, że zwierzęta takie jak psy czy koty uciekają lub się gubią. Właściciele są zrozpaczeni i próbują odnaleźć pupila. Kocie ucieczki są częstsze. Znacznie trudniej jest też odszukać kota niż psa. Często zastanawiamy jak znaleźć kota, żeby mógł bezpiecznie wrócić do domu.

 

Przedłużająca się nieobecność kota, może wzbudzić niepokój. Kiedy zwierzaka nie ma długo, powinniśmy zacząć poszukiwania. Jeśli kompletnie nie wiemy jak szukać kota, który uciekł lub zaginął, musimy zacząć od przeszukania najbliższej okolicy. Wczesna interwencja może zakończyć się sukcesem. Im więcej czasu upływa, tym istnieje większe ryzyko, że pupil jest już wiele kilometrów od domu.
Na poszukiwanie powinniśmy zabrać saszetkę ulubionej karmy i ukochaną zabawkę. Dźwięk zabawki czy zapach jedzenia mogą wywabić zwierzę z kryjówki. Gdy myślimy o tym jak znaleźć kota, powinniśmy też zajrzeć do pobliskich piwnic, na strychy czy do przydrożnych rowów. Bywa, że silnie przestraszony kot boi się wyjść z ukrycia i tylko widok właściciela pomoże mu przełamać lęk.

 

Pomysłów na to, jak szukać kota, który uciekł poszukajmy u weterynarza. Lekarz mający doświadczenie z uciekinierami podpowie nam jakich niekonwencjonalnych sposobów użyć, by kot wrócił.
Rozlepianie plakatów, informacje w mediach społecznościowych i lokalnych ogłoszeniach mogą przynieść pozytywne skutki. Czasami zdarza się, że nie wiemy jak znaleźć kota i niepotrzebnie się martwimy, bo po kilku dniach kot zjawia się sam.
Aby zabezpieczyć się przed zniknięciem zwierzaka, możemy założyć mu obrożę z numerem telefonu, lub wypuszczać jedynie na ogrodzonym terenie. Gdy dojdzie do zniknięcia, najważniejsze jest wszczęcie szybkich poszukiwań i działania zakrojone na szeroką skalę.