10 najdroższych koni na świecie

Konie to dosyć drogie hobby. Utrzymanie jednego lub dwóch koni, czasem wydaje się majątkiem. Tymczasem w historii znane były konie, które same w sobie były chodzącą fortuną. Oto 10 najdroższych koni świata.

1.Strongman

Jest to najdroższy koń zimnokrwisty rasy belgijskiej. Został kupiony na początku XX wieku. Co ciekawe zakupił go pracownik budowlany z Australii za 47 i pół tysiąca dolarów.

2.Stay Thirsty

Ogier pełnej krwi angielskiej został kupiony za 500 tysięcy dolarów. Jednak był to jak najbardziej udany zakup, gdyż podczas pięciu wyścigów, które wygrał, koń zarobił 2 miliony dolarów.

3. Lord Sinclair

Jest to niemiecki ogier, znany ze dwóch zwycięstw w Young Horse. Znalazł się na tej liście, gdyż był naprawdę wiele wart. Aby powiedzieć o tej skali warto zaznaczyć, że każdy z jego 20 potomków był wart 1,6 mln dolarów.

4 Poetin

Wałach, który został sprzedany na aukcji za 3,3 miliona dolarów w 2003 roku.

5.Sardar

Jeśli mówi się o legendarnych koniach, wśród nich na pewno znajdzie się Sardar. Ten koń był wart 3 i pół miliona dolarów. Nic w tym dziwnego skoro ustalił 8 rekordów na wyścigach. Niektórych do tej pory jeszcze nie pobito, a warto nadmienić, że pierwsze zwycięstwa zdobywał w 1965 roku.

6.Pine Chip

Kolejny rekordzista, tym razem w biegu na milę w kategorii kłusaków. W 1994 roku ustanowił rekord – minuta i piędziesiąt jeden sekund.
Ten koń był wart prawie 4 miliony dolarów.

7.Green Monkey

Nazwa konia w pełni adekwatna. Ten ogier pełnej krwi angielskiej został sprzedany za 16 milionów dolarów.

8.Annihilator

Ogier, który świetnie chodził inochodem i słynął ze swojej szybkości. Ponadto też przyciągał wzrok pięknym umaszczeniem. Nie dziwi, że kupiony został za ponad 19 milionów dolarów.

9.Shareef Dancer

Ten koń to wyjątkowa historia. Zwyciężał wyścigi tak prestiżowe jak Iris Derby Stakes i wyścig King Edward VII Stakes. Jednak po tych osiągnięciach został sprzedany. Za 40 milionów dolarów.
Wydaje się to doby interes, tyle że po sprzedaży więcej nie uczestniczył w wyścigach.

10. Frenkel

Najdroższym koniem świata jest ogier Frenkel. Koń, który nigdy nie przegrał, za to wygrał aż 14 razy. Jego wartość ocenia się na 200 milionów dolarów. Ocenia się, gdyż do sprzedaży koń faktycznie nigdy nie trafił.