Co to jest woda żywa i jakie ma właściwości

Żywa woda znana jest już z czasów biblijnych. Bez wody nie ma życia, tylko ona potrafi ugasić pragnienie i daje ludziom wszystko to, czego potrzebują. Każdy człowiek każdego dnia musi spożyć określoną ilość wody, ale często to, co znajduje się domowych kranach jest dalekie od ideału. Na szczęście łatwo można to zmienić.

Co to jest woda żywa?

Dzisiaj świat trawią choroby i nowotwory, a pandemiczny czas tylko pogłębia kryzys zdrowia. Powietrze, który na co dzień wdychają ludzie jest pełne spalin i trujących gazów, pożywienie jest wysoko przetworzone, pozbawione składników odżywczych i mineralnych, a jeśli dołożyć do tego wodę, która jest wątpliwej jakości okazuje się, że jesteśmy o krok od tragedii. Najprościej byłoby sięgnąć do korzeni, czerpać dobro z natury, ale zamiast tego, ludzie wolą przyjmować coraz to nowe suplementy diety, wierząc że dzięki temu odzyskają lepsze samopoczucie. To samonapędzająca się spirala, a wystarczy tak niewiele, by to zmienić. Wybawieniem jest woda żywa, czyli taka, która posiada prawidłowe parametry biologiczne, odpowiednie pH (powyżej 7), tlen, elektrolity, antyoksydanty oraz odpowiednią strukturę.

Co odróżnia żywą wodę od zwykłej?

Woda nazywana jest żywą, ponieważ cechuje ją krystaliczna czystość i zrównoważona częstotliwość cząsteczek, wpływających prozdrowotnie na wszystkie komórki ciała. Właściwości wody żywej sprawiają, że bardzo szybko wchłania się do komórek i odżywia je od wewnątrz, co pomaga w leczeniu wielu chorób. Różnica między taką wodą a zwykłą polega na jej zasadowym odczynie. Dzięki temu organizm nie jest zakwaszany.

Lecznicze właściwości wody żywej

Istnieje wiele opinii, że żywa woda korzystnie wpływa na zdrowie i organizm człowieka, ale co ważniejsze, jej struktura jest niemal identyczna jak płynów ustrojowych wewnątrz organizmu i z tego powodu uważa się, że jest jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Żywa woda zapewnia pH na odpowiednim poziomie i pozwala utrzymać optymalny balans kwasowo – zasadowy, a organizm jest lepiej nawodniony. Oprócz tego poprawia się koncentracja i ogólne samopoczucie, system odpornościowy staje się silniejszy, a człowiek nie męczy się tak szybko. Ciekawe jest to, że żywa woda pomaga w odchudzaniu i zwalcza stres.

Zwolennicy wody żywej powtarzają o jej zbawiennym wpływie na człowieka i kluczowej roli w zwalczaniu wielu schorzeń, takich jak kamica nerkowa, otyłość, refluks żołądka, astma czy rożnego rodzaju alergie.