Dzięki nim bezpiecznie wyjedziesz na ulicę

Przepisy dla rowerzystów są bardzo potrzebne, gdyż określają, jak można zachowywać się na drodze, a jak nie wolno. Gdyby nie pewne regulacje, ryzyko włączania się do ruchu byłoby jeszcze większe. Każdy obawiałby się wyjeżdżać na ulicę, bo przecież skąd mamy pewność, że kierowca wie, jakie są zasady poruszania się po drodze. Mimo wszystko nigdy nie będziemy mieć tej pewności. Właśnie dlatego każdy pasjonat jednośladów powinien zdobyć podstawową wiedzę. I to zanim zdecyduje się włączyć do ruchu, gdyż jej brak może zemścić się w najgorszy możliwy sposób.

Czy samo doświadczenie w jeździe wystarczy?

Niestety, ale wiele osób uważa się za świetnych kierowców. Tłumaczą się tym, że wiele lat posiadają prawo jazdy, czy też kartę rowerową. Uważają, że wystarczy, że posiadają lata doświadczenia w jeździe jednośladem. Oczywiście, może tak być. Praktyka jest bardzo ważna. Jednakże praktyka bez teorii nie ma prawa bytu. Mimo wszystko jest to utopijna wizja. Często się obserwuje, że osoby chwalące się umiejętnościami prowadzenia jednośladu, nie wiedzą jakie są przepisy dla rowerzystów. Albo wiedzą, ale nie są z nimi na bieżąco.
Osoba, która nie jest świadoma braków w swojej wiedzy nie tylko może spowodować wypadek, ale także narazić się na duży stres. Jazda jednośladem ma być przyjemna z założenia. I dla wielu jest, co nie podlega dyskusji. Jednakże dopiero w momencie, gdy zadbamy o bezpieczeństwo na drodze, będziemy mogli w pełni korzystać z uroków poruszania się tym ekologicznym pojazdem.